A burger fanatikusoknak és a hagyományos kolbászosoknak kedvez a Kolbice új fejlesztése, mely Kobu névre hallgat. Lényege, hogy a kolbászok, zöldségek, szószok az eddig ismert tésztatölcsér helyett egy buciba kerülnek, így kétkezes szendvicset formálnak.
Többféle tölcsérbe kérheted, magosba, simába, menet közben is tudod enni, szemben a hagyományos piaci kolbásszal, és úgy is kész van öt perc alatt, hogy előtted sütik meg a kolbászokat, amik közt akad magyar, meg bajor is.
Két éve jöttek először szembe ez a Kolbice dolog az emberrel minden fesztiválon ami csak létezik itthon. Először senki sem gondolta volna, hogy az ötlet, miszerint apró kolbászkákat kenyérbe csomagolnak, túléli a nyarat, de nemhogy túlélte, igazi fesztivál kedvenc lett.
Szóval, mi is ez a Kobu? Nem más, mint a kolbász és a burger szavak kombinációja. Amit itt kapunk, az gyakorlatilag egy újragondolt hamburger, dekonstrukcionálva, és (szó szerint) újratöltve.
A tavalyi év a street food hulláma partra sodort egy igazi gyöngyszemet, mely minden ízében magyar. Egyedi tervezésű, egészséges tésztatölcsérek és négyszög alakú, belül hullámos bucik, melyek átölelik a disznóvágások sztárjainál apróbb méretű, ám annál különlegesebb kolbászkákat.
...mert van egy vállalkozás, melynek kitalálója egy magyar úriember, aki szem előtt tartja a magyar hagyományokat és a minőséget is.
Hogy a helyes kiejtés kolbice vagy kolbájsz? Irány a Dohány utca és derítsétek ki magatok!
Végre az is ehet egy jót a Szent István Bazilika előtti karácsonyi vásárban, akit a hideg ráz a forralt bortól és kürtős kalácstól. A kenyértészta friss és ropogós, a kolbászok mennyeiek, a szószok és egyéb extrák is mind nagyon rendben vannak.
A kolbászok kellemesen fűszeresek és roppanósak voltak, frissen grillezték nekünk őket, illetve a kenyértölcséreket is sütőben melegítették a rendelésünket követően.
A név nagyon találóra és poénosra sikeredett. (...) Nagyon szép volt a tölcsér-kolbász-hagyma-sajtszósz látványa, ezért külön pacsi a srácoknak. (...) Extrákkal megspékelve adott a Kolbice egy új löketet a már jól ismert ételnek.
A Kolbice by Kobe Sausages a vásárok nyüzsgéséből nőtte ki magát egy olyan franchise alapú street food lelőhellyé, ami a hagyományos magyar és bajor konyhára épülő kolbászfogyasztást fejlesztette tovább. A legjobb rész az, amikor a sajtszósz, be-be folyik a kolbászkák és a pörcök közé, a kolbász pedig hangosan roppan, anélkül, hogy bespriccelne a kabátod ujjába.
Rögtön borzasztó erős és pozitív indítás alapozta meg a jó hangulatot, miszerint egy rendkívül beszédes és informatív emberrel kerültem szembe az egy fős személyzet képében.
"The first stop for any food lover visiting Budapest should be Central Market Hall, an enormous 19th- century cathedral to eating and shopping. There, browse fresh produce, hanging salamis, and local wines, then dine on classic street foods like kolbice: sausage and toppings stuffed into a cone-shaped bun. "
A rangos amerikai lap szerint a 8. helyen szereplő magyar fővárosban az étel-imádók első számú célpontja a Nagyvásárcsarnok, ez a hatalmas, 19. századi „étkező- és vásárló katedrális”. Itt friss alapanyagok, fellógatott szalámik és helyi borok közül válogathatunk, majd megkóstolhatjuk az immár klasszikus street foodot, a kolbice-t, amely kolbászt és további hozzávalókat takar egy tölcsér formájú buciban
Kezdjük rögtön a legfontosabbal: a lazackolbásszal, amely egyenesen a Vörös Homár Belvárosi Halpiactól érkezett, és mint olyan, tökéletesen egyesítette az elvárt ízvilágot a formával. Ezt nagyon nem is lehet máshogy mondani, tényleg beletöltötték a juhbélbe a lazacot, amiben amúgy csak a hús és a fűszerek kaptak helyet, semmi más, se szója, se glutén, se laktóz, full egészség, hát mi kell még?
According to Kolbice’s owners, the cones originated out of the idea that traditional Hungarian food needed an update—basically, it needed a take-away option. It had to appeal to a wide demographic, too, from Hungarian grandmothers who’d been cooking sausage for 50 years to young millennials who never wanted to sit still and spend the time cutting up a sausage.
Komolyan mondom, hogy aki kitalálta, az bizony nagyon tudott valamit. A legjobb street foodom volt egész hétvégén, ha bárhol belefuttok, kóstoljátok meg!
Franchise rendszerünknek köszönhetően már nem csak Magyarországon, de külföldön – így például Lengyelországban, Romániában, Szlovákiában és az USA-ban is – egyre elterjedtebb, egyre ismertebb termékünk.
Kezdetben csak fesztiválokon lehetett találkozni ezzel a különleges kolbászszendviccsel, mára azonban Budapest mellett Jászberényben is bele lehet kóstolni az apró kolbászkákból álló ételkülönlegességbe.
A Kolbice nagy kedvencünk - így ebbe az összeállításba akkor is be kellett kerülnie, ha az ott árusított ételek nem a hagyományos hot-dogok közé tartoznak. Az alap itt a kolbász (szürkemarhából, kacsából, lazacból, rackajuhból, marhából is készítenek kolbászt) és a különleges kenyértölcsér (és többi kenyérforma), na meg az egyebek, amelyek még jobbá teszik az összhatást.
Az aktuális helyszín az Allee street food, azaz a pláza előtti, vagy éppen mögötti terület, ahol a Zing és a Paneer társaságában ott van egy KOLBice kocsi is. Az arczsibbasztó tél ellenére is egészen sokan bevállalják, hogy áldozzanak a hamisítatlan street food étkezés oltára előtt.
Újra megnyitotta kapuit a Karaván Street Food Udvar, ahol mi ismét jelen vagyunk az eredeti Kolbiceval, Kobuval!! ;) Köszönjük a We Love Budapest írását! :)
Exkluzív interjú Behovits Attilával a Kolbice - tölcséres kolbász - ötletgazdájával.
A legismertebb hazai food truck-ok receptkönyvben teszik közzé a legjobb és legnépszerűbb fogásaikat!